Bohaterowie

Eveline Night

Jedyna dziedziczka rodu Nightów. Po tajemniczej śmierci rodziców, jako mała dziewczynka opuszcza rodzinne Haven. Do miasta wraca dopiero przed dwudziestymi piątymi urodzinami, by spełnić ostatnią wolę matki i przejąć pozostawiony jej w spadku dom. Dręczona niejasną przeszłością, dziwnymi snami i coraz częściej dochodzącymi do głosu umiejętnościami – darem albo przekleństwem, którego przez całe dotychczasowe życie pragnęła się wyprzeć.


Marco Salvador

Wiekowy wampir, wywodzący się z jednego z najstarszych i bliskiego wymarcia wpływowego rodu. Czystej krwi nieśmiertelny, uważany za jedyną nadzieję dla swojej ginącej rasy, choć Marco nigdy nie chciał przyjąć swojego przeznaczenia. Wrażliwy i inteligentny, ceni ludzi i potrafi wśród nich funkcjonować, mimo towarzyszącego mu pragnienia. Bez wahania podejmuje się ochrony dziewczyny, która może okazać się wybawieniem albo zgubą dla jego pobratymców.


Castiel Salvador

Starszy, przyrodni brat Marco. Przez wzgląd na swoje pochodzenie i po części człowieczą naturę, traktowany przez swoich pobratymców jako istota niższej klasy. Gardzi ludźmi, choć sam się od nich wywodzi, gdyż jego matka była człowiekiem. Odrzuca ludzką naturę, co jednak nie przeszkadza mu w pomocy bratu za którego czuje się odpowiedzialny. Arogancki i niebezpieczny, dla osiągnięcia swoich celów jest zdolny poświęcić wszystko.


Isabella Coldwater

Pogodna istota, zamieszkująca na niewielkim ranczo w bliskim sąsiedztwie Eveline. Miłośniczka koni i pisarka, cechująca się szczególną otwartością i szczerością wobec ludzi. Uwielbia towarzystwo, poza tym łatwo nawiązuje nowe znajomości. Od chwili pierwszego spotkania lgnie do Eve, chętna do tego, by się zaprzyjaźnić. Pomimo niewinnego wyglądu, skrywa sekret, który z czasem może okazać się kłopotliwy.


Drake Stearns

Niebezpieczny wampir, łamiący wszelakie obowiązujące wampiry zasady. Przeklęty od chwili, w której po raz pierwszy skosztował krwi istoty swojego gatunku, tym samym wkraczając na nową, niebezpieczną ścieżkę, która z równym powodzeniem może przynieść mu zniszczenie, co i potęgę. Równie czarujący, co i okrutny, przejawiający często niemalże sadystyczne skłonności, wskutek czego zatraca to, co najważniejsze: człowieczeństwo.


Lana Rosser

Doświadczona, niebezpieczna wampirzyca, obdarzona wyjątkowo rozwiniętą intuicją, umożliwiającą jej przeczuwanie niektórych kluczowych, niebezpiecznych wydarzeń. W przeszłości doświadczyła dość przykrości, by nauczyć się ufać tylko i wyłącznie sobie. Samotniczka ze skłonnością do cynizmu, co sprawia, że przez wielu uważana jest za osobę zimną i nieprzystępną. Względem przyjaciół oddana i wierna.


Liam Denver

Wiekowy wampir o wyjątkowo trudnym charakterze. Potrafi być w równym stopniu uprzejmy, co i niezwykle złośliwy, zwłaszcza jeśli wytrącić go z równowagi. Sprzeczność sama w sobie – z jednej strony wzór dobrego wychowania, z drugiej choleryk, który ot tak może wybuchnąć gniewem. Łatwo ulega złośliwościom Lany, choć gdyby trzeba było, bez chwili wahania stanąłby w jej obronie. Ma słabość do nauki, również medycyny.


Katerina

Doświadczona już wampirzyca, która przez kilka brzemiennych w skutki błędów zostaje niewolnicą Drake'a. Wykorzystywana przez okrutnego nieśmiertelnego jako „przenośna torebka krwi”, wciąż szuka sposobu na ucieczkę ze swojego więzienia. Pewna siebie i butna, jednak cechy te skutecznie są tłamszone przez Stearnsa. Jak twierdzi jej oprawca: w gruncie rzeczy pod wieloma względami są do siebie bardzo podobni.


Aurora

Nieśmiertelna, która stanowi idealny dowód na to, że drobna postura i ładna buzia wcale nie świadczą o nieporadności. Niebezpieczna i wiekowa, potrafi manipulować zarówno ludźmi, jak i sobie podobnymi z wprawą, która niejednego mogłaby wprawić w konsternację. Wysoko postawiona, bezczelna i utalentowana – ideał wampirzycy. Nie wierzy w miłość, twierdząc, że gdyby kiedyś się zakochała, to okazałoby się jej zgubą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz